fb Najczęściej zadawane pytania | Kontakt

+48 501 514 994 pol

0 756 383 56 09 en

Czy można łączyć kartony tak aby tworzyły jedną paczke?

Dopuszczalne jest łączenie paczek tj kartonów pod warunkiem, że złaczone kartony tworzą jedną całość (dwa pudełka o takiej samej wielkosci), są złączone grubą taśma oraz zabezpieczone folią stretch i nie przekraczają wymiarów paczki standardowej. W przypadku niedostosowania się do instrukcji łączenia kartonów kurierzy mają prawo nie przyjąć paczki do transportu.

Czy waga poszczególnych paczek się sumuje?

Nie. Każdy element przesyłki jest traktowany jak osobna paczka.

Ile zapłace za przesyłke 36 kg?

Opłata za paczkę 36 kg wyniesie 20GBP+1GBP za kg powyzej 30 kg = 26GBP.

Opłaty za paczki naliczane są zgodnie z przelicznikiem 1 GBP za każdy rozpoczęty kg

Czy przesyłka jest ubezpieczona?

Wszystkie przesyłki w transporcie objęte są ubezpieczeniem. Ubezpieczenie dla paczek do 30 kgwynosi 1000 GBP pod warunkiem zadeklarowania wartości. Paczki bez deklaracji wartości ubezpieczone są do kwoty 100 GBP

Czy mogę się umówić z kurierem na konkretna godzinę?

Niestety nie ma możliwości aby umówic się z kurierem na określoną godzinę. Kurier na około godzinę przed przyjazdem do Klienta informuje o tym fakcie telefonicznie.

Chciałbym wysłać torbę podróżną, czy istnieje taka możliwość?

Jak najbardziej. Torbę podróżną trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Najlepszym zabezpieczeniem torby jest owinięcie jej folią stretch.

Czy mogę zapłacić gotówką kurierowi?

Tak. Paczki odbierane i dostarczane w UK mogą być opłacone gotówką. Paczki nadawane w Polsce moga byc oplacone przelewem bankowym lub gotówką przy dostawie w UK. Paczki dostarczane do Polski mogą być płatne przy odbiorze, z tym że doliczana jest opłata za pobranie 1 GBP/paczke.

Moja paczka waży ponad 30 kg, czy kurier wniesie ją do mieszkania na drugim piętrze?

Kurier ma obowiązek samodzielnie dostarczyć do mieszkania przesyłkę o wadze do 30 kg. Przesyłek powyżej 30 kg nie wnosimy, należy wnosic ja we własnym zakresie.

Czy mogę do paczki włożyć kilka paczek papierosów?

Nie. W paczce nie wolno przewozić towarów akcyzowych tj. papierosów, tytoniu, alkoholu. W przypadku kontroli paczki przez służby graniczne,celne badz upoważnionego pracownika firmy w obecności dwóch świadków i wykryciu towarów zabronionych służby kontrolujące zarekwiruja towar zabroniony a my jako firma kurierska otrzymamy protokół zatrzymania. W takim przypadku na Nadawcę przesyłki zostanie nałożona kara wyliczana indywidualnie jednak nie mniejszą niż 500 PLN.

Czy w paczce może znajdować się żywność?

Nie ponosimy odpowiedzialności za uszkodzoną żywność w transporcie. Klient przesyła żywność na własną odpowiedzialność,jednak pakując ją prosimy mieć na uwadze czas realizacji usługi. Dobrze jest aby żywność była odpowiednio przygotowana do transportu np. zapakowana hermetycznie lub miała dłuższy czas przydatności.